Dziennik Cudzoziemca

To jest pierwszy album wydany w języku polskim. Album zawiera kilka utworów w różnych gatunkach muzycznych, a główną myślą i celem tego albumu jest opowiedzenie o trudnościach i problemach, z którymi spotykają się cudzoziemcy przyjeżdżający do nowego kraju. W szczególności na albumie poruszane są niektóre problemy z życia i osiedlania się migrantów w Polsce.

Jednakże, mimo że album wyszedł smutny i w pewnym sensie satyryczny, autor w żadnym wypadku nie chciał powiedzieć, że Polska to kraj o szczególnych problemach. Nie, w rzeczywistości każdy kraj ma swoje specyfiki i problemy z osiedleniem, i to, że migrant napotyka pewne trudności, jest całkowicie normalne. Każdy sam decyduje, do jakiego kraju chce jechać, i jeśli ktoś wybrał Polskę jako kraj swojego stałego lub tymczasowego pobytu, oznacza to, że w jakiś sposób preferuje ten kraj.

Jednakże, dlaczego by po prostu nie zaśmiać się z problemów, o których mówią wszyscy migranci, skoro w życiu nawet w najsmutniejszych sytuacjach i momentach należy szukać możliwości do uśmiechu… i niech znajdzie się ona w tych piosenkach.

Track list

Where to listen RRRUN?

1 thought on “Dziennik Cudzoziemca

Comments are closed.